Blog

Filmový klavír | 3 díly | noty

Radim Linhart - Filmovy klavir 1 - noty - zpevnik - zpevnikyRadim Linhart - Filmovy klavir 2 - noty - zpevnik - zpevnikyRadim Linhart - Filmovy klavir 3 - noty - zpevnik - zpevnikyRadim Linhart - Filmovy klavir 1,2,3 - noty - zpevnik - zpevnikyNovinkou z žádané oblasti filmové hudby je třetí díl velmi oblíbené publikace FILMOVÝ KLAVÍR. Zatímco 1. díl a 2. díl byly v jednodušších úpravách, 3.díl obsahuje o něco obtížnější úpravy. Ale nebojte - při troše cvičení se dají skvělé melodie také zahrát Usmívající se. Na třetí díl máte u nás připravenou slevu 10% do 18.12.2019 a pokud chcete všechny tři díly najednou, sáhněte po našem novém výhodném setu - ušetříte pár korunek za noty a hodně korun za poštovné.
Jsme rádi, že si u nás nakupujete noty a zpěvníky Vaše Muzia.cz

Nejkrásnější české a moravské koledy | Noty | Zpěvník

Nejkrasnejsi ceske a moravske koledy | Noty pro klavirNejkrasnejsi ceske a moravske koledy | Noty pro kytaruNejkrasnejsi ceske a moravske koledy | Noty pro kytaru a zobcove fletnyBlíží se Vánoce a s nimi plány na domácí koledové muzicírování. Máme pro Vás 3 sešity českých a moravských koled ve snadných úpravách od Přemysla Vrby a Petra Jánského. V zelených koledách najdete noty pro dvouruční a čtyřruční klavír, v červených pro dvě zobcové flétny a kytaru a ve žlutých pro kytaru sólo. Stačí si jen vybrat, pro jaký nástroj koledy chcete, objednat si je, a potom už jen trošku před svátky pocvičit. Přejeme Vám příjemné chvíle u hraní.
Muzia.cz | naše noty pro vaše koledy

6. píseň - 30 let od sametové revoluce

BRATŘÍČKU, ZAVÍREJ VRÁTKA / Karel Kryl


Bratříčku zavírej vrátka-Karel KrylKarel Kryl (1944 – 1994), písničkář, básník, prozaik, novinář, redaktor i výtvarník, patřil k výrazným osobnostem, který svou tvorbou, tzv. protestními songy, kritizoval režim v letech 1963 – 1989. Píseň Bratříčku, zavírej vrátka zkomponoval jako spontánní reakci na závažné události v noci 21. srpna 1968, kdy došlo ke vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Deska se stejnojmenným názvem vznikla již půl roku po této invazi.
Roku 1969, po účasti na západoněmeckém písničkářském festivalu, se zde rozhodl požádat o politický azyl. Jeho další bohatá písňová tvorba vyšla na mnoha deskách během 20 - letého exilu a dostala se neoficiálními cestami i k obyvatelům naší země. Jeho písně u nás zlidověly.
Do Československa se vrátil pár dnů po převratu na pohřeb své matky. Truchlivé rodinné události byly vyvažovány nadějí a vírou v lepší poměry. Bez písní Karla Kryla by se listopadové a polistopadové události nemohly obejít. 4. 12. 1989 zazpíval českou Hymnu při manifestaci na Václavském náměstí společně s Karlem Gottem z balkónu budovy českého nakladatelství a vydavatelství Melantrich.
Karel Kryl, mistr protestsongu, u nás koncertoval a tvořil dalších 5 let. Během nich svými písněmi vyjádřil zklamání a nespokojenost s politickou reprezentací a polistopadovým vývojem naší země. Byly to písně Sametové jaro z alba Tekuté písky, Od Čadce k Dunaju z alba Monology, kterou kritizoval rozdělení Československa, dalšími byly báseň Timur a jeho parta, písně Kádrují mě a song Demokracie. Zemřel na infarkt 3. března 1994 v Mnichově a je pochován na břevnovském hřbitově v Praze.
Jeho songů se v minulosti ujali u příležitosti oslav zpěvákových kulatých výročí např. Xindl X, Tomáš Klus, Aneta Langerová, Markéta Irglová, Michal Hrůza, Jaromír Nohavica a Daniel Landa.

Karel Kryl komplet - Vyměň kordy za akordyKrylovy písně si můžete pořídit u nás v Muzia.cz ve zpěvníku Karel Kryl komplet - Vyměň kordy za akordy. Oscilujte společně s nimi od něžných romancí až po hořké songy. Připomeňte si jeho jazykovou vybroušenost a schopnost jasně pojmenovat věci ve 177 písních a 10 básních! Tvorba je rozdělena na dobu před, během a po exilu.
V albu najdete abecední seznam názvů písní a pokud si některé hned nevybavíte, sáhněte po abecedním seznamu začátku písní. Notová linka s akordy a textem u každé z nich je samozřejmostí. Album je vydáno v kvalitní knižní vazbě.
Jedinečný zpěvák a jedinečná příležitost si žádá patřičnou pozornost. A tu písním Karla Kryla široká veřejnost dávala a dává dodnes. Miniseriál písní, které se staly symboly sametové revoluce pro vás připravila vaše Muzia.cz

„Bratříčku, nevzlykej, to nejsou bubáci,
vždyť už jsi velikej, to jsou jen vojáci,
přijeli v hranatých železných maringotkách...

...Prší a venku se setmělo,
tato noc nebude krátká,
beránka vlku se zachtělo,
bratříčku, zavřel jsi vrátka?...“

5. píseň - 30 let od sametové revoluce

PRAVDA VÍŤAZÍ / Tublatanka / Maťo Ďurinda / Martin Sarvaš

Pravda vitazi-Tublatanka-Maťo Ďuriš-Martin Sarvaš-noty-zpevnik-akordyKapela Tublatanka – slovenská rocková kapela, vznikla v roce 1982, kdy se sešli Maťo Ďurinda, posluchač vysoké školy farmaceutické a Juraj Černý student filmové fakulty v oboru dokumentární režie. Netrvalo dlouho a do plánovaného tria oslovili baskytaristu Paľo Horvátha a hard rockové trio bylo na světě. Textařem a prvním manažerem kapely byl Martin Sarvaš. Již na prvním koncertě v roce 1983 dostala kapela nabídku od vydavatelství Opus natočit svou první desku. Prodalo se jí 100 000 kusů, to byl pro začínající těleso ohromný skok k popularitě. Tublatanka v polovině 80. let na svém prvním turné plnila sály mnohatisícovou návštěvností (až 10 000 lidí). Ale jednoduché to neměla, dostala se do hledáčku režimu, probíhaly i výslechy StB, které se týkaly čím dál odvážnějších textů kapely. Postupně přicházel rok 1989, kdy v listopadových dnech Tublatanka podpořila první revoluční dny tím, že zapůjčila organizátorům protestů v Bratislavě svoji aparaturu a její vystoupení v době přelomových dnů se staly pro mnoho manifestujících nezapomenutelným zážitkem.

Píseň Pravda víťazí, pochází z desky, která měla nést stejnojmenný název, ale cenzura vyzývavé pojmenování nepovolila, proto třetí studiová deska Tublatanky nese název Žeravé znamenie. Autorem textu je Martin Sarvaš, zhudebnil ji Maťo Ďurinda. Na koncertech ji zpívali již v roce 1987, natočena na LP byla záhy v roce 1988 a v roce 1989 se stala více než symbolem a heslem sametové revoluce. Později k ní vzniknul videoklip, který provází střihy historických událostí.

České a slovenské hity 20. století 1 - noty - zpevnik - akordyRockovou sametovou hymnu Pravda víťazí, si můžete zahrát a zazpívat z kvalitně zpracovaného 1. dílu zpěvníku České a slovenské hity 20. století. Radost vám přinese nejen ona, ale i dalších 100 hitů a bonus v podobě přílohy - graf vývoje hudby a jazzu. Předností zpěvníku je pečlivé zpracování, její koncept nese melodickou linku písní, text a krátkou zmínku o písni v zápatí každé stránky.

"Svet je iný než som myslel
Svet je smutne skutočný
Prázdni ľudia chcú v ňom vládnuť
Smejú sa nám do očí ...

...Pravda víťazí
pravde čas nevadí
ani lesk všemocných peňazí
pravda víťazí
ak ju sám nezradíš..."

4. píseň - 30 let od sametové revoluce

Ivan Hoffman - Slubili sme si lasku - noty - zpevnik - zpevnikyRetrospektiva se v našem miniseriálu sametových písní zaměří i na slovenské přátele. Jedním z nich byl Ivan Hoffman, slovenský písničkář, fotograf a samizdatový vydavatel časopisu Fragment–K. V době protestů účinkoval v Bratislavě na náměstí SNP. Přímo na pódiu složil sametový hit Sľúbili sme si lásku. Píseň byla natolik poutavá, že se 8 let po revoluci ujala nové aranže kapela IMT Smile.
Stojí za to zmínit Hoffmanovo účinkování na Bratislavské lyře v červnu 1989 a nastínit průběh lyry samotné, jenž ukazoval na postupný rozklad vládnoucího režimu. Hlavním hostem byla americká písničkářka a mírová aktivistka Joan Baezová. Jednu z písní, uvedenou slovensky, věnovala Chartě 77, Nezávislému mírovému hnutí a disidentovi Petru Cibulkovi a jako své hosty v publiku pozdravila Václava Havla a jeho přátele. To vyvolalo bouřlivý aplaus. Překvapení pořadatelé stihli zareagovat až při následující, režim kritizující písni Ivana Hoffmana, během které na příkaz „shora“ vypnuli mikrofon. Píseň však dozpíval do konce i bez ozvučení. Baezová v příštích chvílích věnovala odvaze Ivana Hoffmana další píseň. Na závěr festivalu pozvala na scénu Vladimíra Mertu, avšak po několika slovech společné závěrečné skladby jim byl techniky opět vypnut zvuk a celá hudební produkce festivalu byla ukončena. Příslušníci StB označení jako pořadatelé pak zabránili vstupu účastníkům tiskové konference do zákulisí, která byla zrušena…
Ivan Hoffman se v současnosti již písňové tvorbě nevěnuje, pracuje jako stálý komentátor regionálních novin Deník, jehož každodenní komentáře cituje všech 72 regionálních Deníků sítě Vltava-Labe-Press.

"Videli sme tých, ktorí vystierali ruky,
mali ich prázdne a ešte bola tma,
po našich uliciach odvtedy prešli veky,
zobudili sme sa zo zlého sna.

R: Sľúbili sme si lásku, sľúbili vravieť pravdu len,
sľúbili sme si vydržať, sľúbili sme si nový deň."

Dobu vystihující píseň Sľubili sme si lásku, bohužel zatím nevyšla tiskem v žádném českém zpěvníku. Možná je to inspirace pro české nakladatele . . .