2. píseň - 30 let od sametové revoluce

Modlitba pro Martu / Marta Kubišová / Jindřich Brabec / Petr Rada

Marta Kubisova - Jindrich Brabec - Petr Rada - Modlitba pro Martu - noty - pisen - zpevnik„Ať mír dál zůstává s touto krajinou, zloba, závist, zášť, strach a svár, ty ať pominou …“, těmito slovy začíná významná píseň Modlitba pro Martu, která vznikla na jaře roku 1968 a pochází z televizní Písně pro Rudolfa III. Vlivem politických událostí, které provázel vpád vojsk Varšavské smlouvy a následné normalizace se stala Modlitbou pro mou zemi. I když interpretka i píseň na dlouho zmizely z oficiální hudební scény, zůstaly v paměti lidí a v roce 1989 se vynořily jako jeden ze symbolů sametové revoluce při demonstracích na Václavském náměstí.

Hudbu složil Jindřich Brabec, textařem Modlitby pro Martu je Petr Rada. Inspiroval se v něm textem Jana Amose Komenského, jehož významnou část píseň cituje.

České a slovenské hity 20. století 4 - noty - zpevnik - akordyJa a pisnicka 5 - Noty - zpevnik - akordyPíseň vyšla tiskem ve dvou zpěvnících, které nabízíme: České a slovenské hity 20. století, 4. díl a Já & písnička 5.
Tento silný song si můžete zazpívat společně s mnoha dalšími písněmi, kterými se zpěvníky mohou právem pochlubit.

« Zpět na výpis článků
Menu
Katalog zboží Katalog zboží