Tatiana Stachak | Kytarová škola

V nedávné době uvedlo nakladatelství Bärenreiter na trh 2 učebnice kytarové hry od polské skladatelky a kytaristky Tatiany Stachak.

Učebnice vychází ve dvojjazyčné verzi: čeština a slovenština
Obě učebnice lze zakoupit samostatně, nebo s doplňujícími CD (inspirativní nahrávka skladeb obsažených v učebnici)


Stachak Tatiana | Kytarová první třída (Gitarová prvá trieda) | Noty na kytaru (H 8031) Stachak Tatiana | Kytarová první třída (Gitarová prvá trieda) (+CD) | Noty na kytaru (H 8031 ncd)

První díl dvoudílné publikace (Kytarová první třída) je určen pedagogům a jejich žákům v prvních ročnících ZUŠ.
Moderní učebnici charakterizuje kreativní přístup ve všech směrech. Nabízí široký výběr jednoduchých skladbiček či známých písniček a cvičení, která jsou zaměřena na řešení jednotlivých technických problémů, ale nejsou samoúčelná. Nenásilnému rozvíjení technických dovedností žáka pomáhá logické řazení výukového materiálu se stoupající náročností na hráčské dovednosti malého kytaristy.
Novátorský přístup kytarové školy Tatiany Stachak spočívá především v aktivním zapojení pedagoga do hry od první hodiny výuky. Žák hraje v duu se svým učitelem již na prázdných strunách a takto chytře podchycený zájem dítěte se nemíjí účinkem: od prvního doteku s kytarou se tak zábavnou formou rozvíjí rytmické a harmonické schopnosti dítěte a také jeho přirozená muzikalita. K dalším výborným motivačním nápadům Tatiany Stachak patří metoda, jak naučit dítě improvizovat.
Přitažlivost výuky podle Kytarové první třídy zvyšuje její mimořádně nápadité výtvarné řešení. Učebnice o 128 stranách je vybavena bohatými barevnými ilustracemi, které vhodně doplňují její hudební obsah. Navíc - noty i slova jsou tištěna ve větší velikosti než je obvyklé a dětem se tak lehčeji a příjemněji čtou. Pro rychlou orientaci v publikaci jsou některá cvičení a skladbičky podbarveny a nechybí ani vysvětlující ikonky.


Stachak Tatiana | Kytarová extra třída (Gitarová extra trieda) | Noty na kytaru (H 8032) Stachak Tatiana | Kytarová extra třída (Gitarová extra trieda) (+CD) | Noty na kytaru (H 8032ncd)

Druhý díl (Kytarová extra třída) přímo navazuje na 1. díl. V něm autorka seznamuje žáky ve svých vlastních skladbách s typickými a již náročnějšími kytarovými technikami (apoyando, barré, tremolo, Bartókovo pizzicato atd.) a také se složitějšími tanečními rytmy (tango, samba, milonga apod.). Ve výborném výběru skladeb klasického kytarového repertoáru (F. Carulli, M. Carcassi, F. Sor, N. Coste ad.) řeší nejrůznější způsoby hry na kytaru a rozvíjí dovednosti levé i pravé ruky. V poslední části nabízí malým muzikantům komorní skladby pro variabilní obsazení.

Všechny čtyři publikace můžete zakoupit v naší prodejně (kliknutím na některý z obrázků výše budete přesměrováni přímo na detail titulu)

Stáhněte si LETÁK ve formátu PDF