602412122
Napište nám kdykoliv! muzia.noty@gmail.com
Kategorie

Eben Petr Okna (čtyři věty podle Marca Chagalla pro trubku a varhany) Partitura a sólový part - Noty na trubku

Kód produktuH6390
EAN kód9790260102545
Dostupnost Dostupné do 14 dnů
Cena celkem:vč. DPH
319 Kč
ks
Eben Petr
(1929-2007)

Nástrojová skupina: TRUBKA
Obsazení / žánr: trubka a varhany
Jazyk publikace: cz./ger./eng.

rev. Ladislav Kozderka (trubka), Milan Šlechta (varhany)

Výtvarné umění hrálo mezi inspiračními zdroji Petra Ebena (1929-2007) vždy významnou roli. Zážitek z Chagallových vitráží pro synagogu v Jeruzalémě byl autorovi inspirací ke skladbě pro trubku a varhany, komponovanou na objednávku chebské galerie. K nástrojovému obsazení autor poznamenal: Slavnostnost velkých ploch barevných skel ve mně vyvolala představu varhan a sytost a třpyt svazků prozářených barev k nim přidala břeskný tón trubky. Ze souhry obou nástrojů vytěžil Petr Eben originální řešení. Oběma nástrojům ponechal autor velkou samostatnost, střetávají se tu různé rytmické průběhy, pro Ebena typické modální myšlení je konfrontováno s atonalitou, v závěru naopak sjednocení zvuku varhan a trubky v unisonu přináší monumentální zvukový efekt. Dílo vzniklo v roce 1976 a je jednou z vůbec nejhranějších Ebenových skladeb. Jednotlivé části cyklu: Modré okno, Zelené okno, Červené okno, Zlaté okno. Varhanní part revidoval Milan Šlechta, trubkový part Ladislav Kozderka.

Název: Okna (čtyři věty podle Marca Chagalla pro trubku a varhany) | Partitura a sólový part - Noty na trubku
Title: Windows (Four Movements after Marc Chagall for Trumpet und Orgel) | Sheet music for Trumpet - Partitura a sólový part (H 6390)
Titel: Fenster (Vier Sätze nach Marc Chagall für Trompete und Orgel) | Noten für Trompete - Partitura a sólový part (H 6390)
Druh publikace: Partitura a sólový part
Autor/intepret: Eben Petr
Počet stran: 43+23
Nakladatel/výrobce: Bärenreiter Praha
Parametry
  • Autor: Eben Petr
  • ISBN: 979-0-2601-0254-5
  • Záruka: 24