602412122
Napište nám kdykoliv! muzia.noty@gmail.com
Kategorie

Janáček Leoš Capriccio pro klavír levou rukou a soubor dechových nástrojů Partitura a party - Noty-komorní hudba

Kód produktuBA9535
EAN kód9790260104907
Dostupnost Dostupné do 14 dnů
Cena celkem:vč. DPH
790 Kč
ks
- Urtext podle Souborného kritického vydání děl Leoše Janáčka - Nová verze předmluvy od editorky Jarmily Procházkové - Alternativní part lesního rohu přiložen Jedna z posledních komorních skladeb Leoše Janáčka vznikla na podzim roku 1926 z popudu klavíristy Otakara Hollmanna (1894-1967), invalidy z 1. světové války. Podobně jako jeho současník Paul Wittgenstein, také Hollmann motivoval žijící skladatele k tvorbě levorukých kompozic a vedle Bohuslava Martinů nebo Ervína Schulhoffa uspěl také u Janáčka. Ten sice původně nechtěl psát tanec pro jednu ruku , nakonec však podle volných asociací vojenské hudby zkomponoval čtyřvěté dílo, kde s klavírním partem rovnocenně hrají flétna (pikola), dvě trubky, tři pozouny (kvůli rychlým pasážím preferovány ventilové) a tenorová tuba, již skladatel připustil nahradit lesním rohem. Capriccio, označované v Janáčkově korespondenci podtitulem Vzdor , poprvé provedl Otakar Hollmann s členy České filharmonie 2. března 1928 v Praze za přítomnosti nadšeného skladatele. Nové vydání vychází ze svazku E/5 Souborného kritického vydání děl Leoše Janáčka a je rozšířeno o alternativní part lesního rohu.

Název: Capriccio pro klavír levou rukou a soubor dechových nástrojů | Partitura a party - Noty-komorní hudba
Title: Capriccio pro klavír levou rukou a soubor dechových nástrojů | Sheet music for chamber music - Partitura a party (BA 9535)
Titel: Capriccio pro klavír levou rukou a soubor dechových nástrojů | Noten-Kammermusik - Partitura a party (BA 9535)
Druh publikace: Partitura a party
Autor/intepret: Janáček Leoš
Editor: Leoš Faltus, Jarmila Procházková
Obsazení díla: klavír a dechový soubor: Flauto (anche Flauto piccolo), Tromba I in Do, Tromba II in Do, Trombone I, Trombone II, Trombone III, Tuba tenore in B, ossia Corno in Fa
Jazyk: cz./eng./ger.
Nakladatel/výrobce: Bärenreiter Praha
Upřesňující informace: Urtext1) Allegro
2) Adagio
3) Allegretto
4) Andante
Parametry
  • Autor: Janáček Leoš
  • ISBN: 979-0-2601-0490-7
  • Záruka: 24