602412122
Napište nám kdykoliv! muzia.noty@gmail.com
Kategorie

Janáček Leoš Smyčcový kvartet č. 1 (Z podnětu L. N. Tolstého Kreutzerovy sonáty ) Studijní partitura - Noty pro smyčcový kvartet

Kód produktuTP520
EAN kód9790260102958
Dostupnost Dostupné do 14 dnů
Cena celkem:vč. DPH
385 Kč
ks
Janáček Leoš
(1854-1928)

Druh publikace: studijní partitura
Nástrojová skupina: KOMORNÍ HUDBA PRO SMYČCE
Obsazení / žánr: smyčcový kvartet
Podrobné obsazení:
2 housle, viola, viloncello
Jazyk publikace: cz./eng./ger.

ed. Leoš Faltus, Miloš Štědroň

Z podnětu L. N. Tolstého Kreutzerovy sonáty
BÄRENREITER URTEXT

- urtextové vydání na základě Souborného kritického vydání děl Leoše Janáčka
- všechny dostupné prameny zohledněny

V říjnu 1923 dostává Leoš Janáček podnět ke vzniku kvartetní kompozice - žádost Českého kvarteta, aby pro ně [Janáček] něco napsal . Dílo bylo inspirováno dřívější četbou Tolstého povídky Kreutzerova sonáta (kterou spisovatel vytvořil pod dojmem slavné Beethovenovy Kretuzerovy sonáty - sonáty A dur op. 47). O studium díla L. N. Tolstého v ruském originále a o jeho případné zhudebnění se Janáček zajímal již dříve (v letech 1907-1908 vzniklo Trio pro housle, violoncello a klavír, inspirované Tolstého Kreutzerovou sonátou - trio se později ztratilo). Janáčkův 1. smyčcový kvartet je mistrovským dílem skladatele na prahu sedmdesátky, který si uvědomil význam smyčcového kvartetu pro spojení nejvyšších poloh subjektivity se závažnými otázkami lidské a umělecké existence. Tímto dílem byl tak nastartován proces, který měl pokračování při kompozici 2. smyčcového kvartetu Listy důvěrné v samotném závěru skladatelova života, v lednu a únoru 1928.

Obsah: autor hudby / textu / skladba:
Janáček Leoš: IV Con moto
Janáček Leoš: III Con moto
Janáček Leoš: II Con moto
Janáček Leoš: I Adagio

Název: Smyčcový kvartet č. 1 (Z podnětu L. N. Tolstého Kreutzerovy sonáty ) | Studijní partitura - Noty pro smyčcový kvartet
Title: String Quartet No. 1 Inspired by Leo Tolstoy's Kreutzer Sonata | Sheet music for String quartet - Studijní partitura (TP 520)
Titel: Streichquartett Nr. 1 Angeregt durch Die Kreutzersonate von Leo Tolstoi | Noten für Streichquartett - Studijní partitura (TP 520)
Druh publikace: Studijní partitura
Autor/intepret: Janáček Leoš
Počet stran: 45
Nakladatel/výrobce: Bärenreiter Praha

Parametry
  • Autor: Janáček Leoš
  • ISBN: 979-0-2601-0295-8
  • Záruka: 24