Malý Pavel | Škola hry na klavír a keyboard 2. díl

Výrobce
Editor
Katalogové číslo
Edit002
Dostupnost
Skladem 3 ks
(dostupné do 1 dne)
147 Kč

Popis produktu

Druhý díl školy hry na klavír a keyboard je určen pro 2. – 3. rok výuky. Vedle uvedení nových technických problémů (nácvik pedálu, portamenta s přenášením paže, přírazu, přiznávkového doprovodu „podle sluchu“ atd.) je jeho hlavním cílem žákovo odpoutání se od pětiprstové polohy a jeho volná hra po celé klaviatuře. Je zde celá řada lidových písní, v jejichž stylizaci je rovnoměrně zastoupena jak homofonní, tak i polyfonní faktura, dále množství instruktivních skladbiček vhodných i k veřejnému provedení, v závěru pak čtyři přednesové čtyřručky (primo i secondo hrají žáci).
Co se týká výuky hry na keyboard, tak stejně jako v prvním dílu, se žáci jednotlivé skladbičky a písničky učí hrát jak bez doprovodné sekce keyboardu (jako by hráli na klavír), tak s ní. (Skladbičky k tomu určené jsou ve škole označeny hvězdičkou a od str. 49 přepsány do jedné notové osnovy s použitím akordických značek.) Nově jsou tu vysvětleny zásady ovládání keyboardu ve fingered módu s pomocí přehledné fingered tabulky.
Při tvorbě učebnice využil autor poznatků ze své pedagogické praxe profesora brněnské konzervatoře, jakož i jeho kolegů.
Přejeme Vám hodně úspěchů při práci s touto učebnicí.Název: Škola hry na klavír a keyboard 2. díl
Autor/intepret: Malý Pavel
Počet stran: 87
Nakladatel/výrobce: Editor