Pauer Jiří | Dvanáct duet pro dvě violoncella

Výrobce
Bärenreiter Praha
Katalogové číslo
BA11561
Dostupnost
Skladem u dodavatele
(dostupné do 7 dnů)
165 Kč

Popis produktu

Violoncellová dueta významného českého skladatele Jiřího Pauera (1919-2007) zaujmou pozoruhodnými harmonickými a zvukovými kombinacemi i dramatickým výrazem. Jsou to ideální přednesové skladby pro dva žáky, popřípadě pro žáka a učitele, protože horní hlas je obtížnější tónovým rozsahem směřujícím do vyšších poloh v houslovém klíči. Ve skladbách se hráči seznámí s rozličnou violoncellovou technikou, jakou je například hra sul ponticello, sul tasto, pizzicato, tremolo, staccato či dvojhmaty. Edice vychází z autografu, který je doplněn o doporučené prstoklady a smyky.
15-ti minutový soubor duet pro dvě violoncella vznikl v roce 1969 a je věnován violoncellistovi a zakladateli proslulého Smetanova kvarteta Antonínu Kohoutovi a jeho dceři Máše. Rok poté vytvořil skladatel i verzi pro violu a violoncello.

Violoncellová dueta jsou vhodným přednesovým repertoárem vhodný pro mírně až středně pokročilé violoncellisty od 5. roku výuky. Prezentují různé techniky violoncellové hry a obsahují prstoklady a smyky doporučené editorkou.Název: Dvanáct duet pro dvě violoncella
Title: Twelve Duets for Two Violoncellos
Titel: Zwőlf Duette für zwei Violoncelli
Autor/intepret: Jiří Pauer
Životopisná data: (1919-2007)
Editor: Helena Velická
Obsazení díla: 2 violoncella
Jazyk: cz./ger./eng.
Nakladatel/výrobce: Bärenreiter Praha

EAN: 9790260108844
ISBN: 979-0-2601-0884-4