602412122
Napište nám kdykoliv! muzia.noty@gmail.com
Kategorie

Suk Josef Meditace na staročeský chorál Svatý Václave op. 35a pro smyčcový orchestr Studijní partitura - Noty pro orchestr

Kód produktuTP583
EAN kód9790260107809
Dostupnost Dostupné do 14 dnů
Cena celkem:vč. DPH
175 Kč
ks

Vznik Sukovy Meditace souvisí s vypuknutím první světové války. V dané situaci muselo České kvarteto, jehož byl Suk sekundistou, zahajovat své koncerty rakouskou hymnou. Suk se rozhodl vyvážit tuto povinnost skladbou inspirovanou staročeskou duchovní písní Svatý Václave. Aktuální poselství díla, jehož předloha se obrací se k národnímu světci s prosbou o zachování lidu, bylo publikem plně pochopeno.
České kvarteto premiérovalo jednovětou Meditaci 27. září 1914, verze pro smyčcový orchestr zazněla poprvé 22. listopadu 1914 v provedení České filharmonie. Týž rok vydal skladbu Fr. A. Urbánek, včetně úprav pro klavír a varhany.
První urtextovou edici připravil muzikolog Zdeněk Nouza pro obě verze díla - komorní a orchestrální, k oběma partiturám jsou vydány i odpovídající sady hlasů. Orchestrální stylizace je v detailech odlišná od kvartetní verze v souvislosti s přidaným hlasem kontrabasu.

- první urtextové vydání
- podrobná trojjazyčná předmluva (česky/anglicky/německy) a kritická zpráva v angličtině od editora
- dvě verze (komorní a orchestrální) ve dvou separátně připravených edicíchNázev: Meditace na staročeský chorál Svatý Václave op. 35a pro smyčcový orchestr | Studijní partitura - Noty pro orchestr
Title: Meditation on the Old Czech Hymn "St Wenceslas" for String Quartet op. 35a | Sheet music for Orchestra - Studijní partitura (TP 583)
Titel: Meditation über den altböhmischen Choral "St. Wenzeslaus" für Streichquartett op. 35a | Noten für Orchester - Studijní partitura (TP 583)
Druh publikace: Studijní partitura
Autor/intepret: Suk Josef
Životopisná data: (1874-1935)
Editor: Zdeněk Nouza
Nakladatel/výrobce: Bärenreiter Praha
Parametry
  • Autor: Suk Josef
  • ISBN: 979-0-2601-0780-9
  • Záruka: 24